Santander Leasing będzie finansował rozwój ChargeEuropa w Polsce

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Santander Leasing będzie finansował rozwój ChargeEuropa w Polsce

Udostępnij:

ChargeEuropa, dostawca infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, ogłasza kluczowe partnerstwo finansowe z Santander Leasing. Ta współpraca istotnie przełoży się na transformację polskiego rynku pojazdów elektrycznych, poprzez udostępnienie kierowcom kluczowej infrastruktury, i podkreśla zarazem zaangażowanie obu firm we wspieranie zrównoważonych rozwiązań transportowych.

– Rynek pojazdów elektrycznych w Polsce ma ogromny potencjał, ale jego rozwój istotnie zależy od dostępności niezawodnej infrastruktury ładowania. Zdajemy sobie doskonale sprawę z faktu, że rozwijający się ekosystem pojazdów elektrycznych wymaga innowacyjnych rozwiązań finansowych. Model biznesowy ChargeEuropa, który umożliwia finansowanie długoterminowe na tym rynku, jest godny uznania. Jesteśmy podekscytowani wsparciem ich misji elektryfikacji mobilnej Polski – mówi Rafał Wereszczyński, manager ds. zielonego finansowania w Santander Leasing.

1000 stacji na terenie Polski

ChargeEuropa posiada szerokie doświadczenie w budowaniu infrastruktury ładowania, dzięki czemu jest odpowiednio przygotowana do odgrywania istotnej roli we wspomnianej transformacji. Na ten moment firma posiada plan zainstalowania prawie 1000 stacji na terenie Polski. Dzięki współpracy z Santander Leasing, ChargeEuropa będzie mogła ten proces skutecznie przyspieszyć. 

– Jesteśmy dumni z faktu, że jedna z największych firm leasingowych w Polsce, wybrała nas abyśmy mogli wspólnie przyczynić się do transformacji energetycznej w kraju. Ta strategiczna i przełomowa współpraca, jeśli mowa o rynku pojazdów elektrycznych w Polsce, pozwoli nam na znaczne przyspieszenie budowy naszej sieci – mówi Matt Tymowski, CEO ChargeEuropa.

Partnerstwo między ChargeEuropa i Santander Leasing stanowi istotny krok w staraniach Polski o ograniczenie emisji dwutlenku węgla i promocję czystych środków transportu.

 

Polacy chętnie korzystają z płatności mobilnych, ale ubezpieczenia nadal częściej kupują za pośrednictwem agenta – Danuta Żukowska (Cachet)

TransactionLink i Flagright łączą siły w walce z oszustwami finansowymi

Movens Capital podjął decyzję o wyjściu z Fenige