SatRev uruchamia spółkę joint venture w Omanie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SatRev uruchamia spółkę joint venture w Omanie

Udostępnij:

Wrocławski startup z branży kosmicznej SatRev we współpracy z rządem Omanu zawiązał spółkę Spazers. Ma ona produkować i wynosić w przestrzeń kosmiczną satelity. Ta kooperacja stanowi poszerzenie i ugruntowanie pozycji SatRev w Omanie i na Bliskim Wschodzie w kontekście rozwoju regionu i dostarczania rozwiązań satelitarnych.

Satelity polecą w kosmos

SatRev w partnerstwie z polską firmą Tuatara oraz ETCO SPACE, agencją rządową Omanu promującą innowacje, będzie za pośrednictwem Spazers, świadczyć usługi produkcji satelitów oraz wystrzeliwania ich w kosmos. Zakres współpracy obejmuje także budowanie i obsługę stacji naziemnych w Omanie i na Bliskim Wschodzie. Spółka zajmie się konstrukcją satelitów do różnych celów, w tym do komunikacji, obserwacji Ziemi i badań naukowych.

– W oparciu o pozytywną ocenę naszej dotychczasowej współpracy rząd Omanu chce ją kontynuować, to pokazuje jak potrzebny jest rozwój w tym zakresie, szczególnie z uwagi na narastające zagrożenia. Pogłębienie współpracy z Omanem jest dla SatRev kolejnym kamieniem milowym w rozwoju. Poszerzamy tym samym zakres działań i umacniamy naszą pozycję na bliskowschodnim rynku – powiedział Grzegorz Zwoliński, CEO SatRev.

Centrum wzrostu ekosystemu kosmicznego

Istotnym składnikiem oferty Spazers będą usługi wynoszenia satelitów na orbitę. Będzie to możliwe dzięki doświadczeniu SatRev w wystrzeliwaniu satelitów z kilkoma globalnymi dostawcami. Założona spółka ma być centrum wzrostu ekosystemu kosmicznego w regionie, świadcząc usługi na rzecz bliskowschodnich klientów rządowych i komercyjnych, aby zaspokoić rosnący popyt na usługi z branży kosmicznej, wspierając innowacje opierając się na technologiach SatRev i Tuatara.

Czytaj także: