SIGNIUS pozyskał 3,3 mln zł na rozwój platformy do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości klienta

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SIGNIUS pozyskał 3,3 mln zł na rozwój platformy do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości klienta

Udostępnij:

SIGNIUS, pozyskał za pośrednictwem Domu Maklerskiego INC kwotę 3,3 mln zł. W ramach emisji prywatnej 18 inwestorów indywidualnych nabyło łącznie 197 605 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii B po cenie 16,70 zł każda. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rozwój platformy o dodatkowe funkcjonalności, nawiązanie relacji biznesowych z dostawcami usług zaufania oraz na działania marketingowe na terenie Polski i Niemiec.

– W ramach prywatnej emisji akcji pozyskaliśmy od inwestorów indywidualnych kwotę 3,3 mln zł. Dzięki tym środkom planujemy zwiększenie działań zmierzających do rozwoju platformy poprzez dodanie dodatkowych funkcjonalności i nawiązanie współpracy z dostawcami usług zaufania. Ponadto planujemy zintensyfikować działania marketingowe na terminie Polski i Niemiec. Jesteśmy kompleksowym dostawcą usług do zdalnego podpisywania dokumentów w Europie, dlatego chcemy znacznie szerzej zaprezentować nasze rozwiązanie na nowych rynkach – komentuje Bartosz Witkowski, Prezes Zarządu SIGNIUS S.A.

SIGNIUS Professional jest platformą do natychmiastowego podpisywania dokumentów podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym dla klienta indywidualnego i biznesowego. Oferta platformy obejmuje zdalną wideoweryfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji, a w najbliższym czasie uzupełniona zostanie również o kwalifikowaną pieczęć elektroniczną. Centrala SIGNIUS zlokalizowana jest w Poznaniu, a ośrodki sprzedaży znajdują się w Warszawie i Berlinie.

W październiku br.na platformie SIGNIUS Professional wprowadzona została unikatowa na rynku funkcjonalność umożliwiająca zakup podpisów kwalifikowanych innym podpisującym. Dodatkowo, dzięki współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych (PWPW S.A.), w przyszłym roku wdrożona zostanie weryfikacja tożsamości przez e-dowód. To kolejny sposób na potwierdzenie danych osobowych przy zakładaniu konta na platformie.

Z danych raportu „Digital Signature Market”, przygotowanego przez ośrodek Research And Markets, wynika, że w 2020 r. globalny rynek podpisów cyfrowych wyceniano na 2,8 mld USD. Prognozuje się, że w 2026 r. obszar ten osiągnie wartość 14,1 mld USD.