SIGNIUS wprowadza możliwość zakupu podpisów kwalifikowanych innym podpisującym

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SIGNIUS wprowadza możliwość zakupu podpisów kwalifikowanych innym podpisującym

Udostępnij:

SIGNIUS, dostarczający rozwiązanie do zdalnego podpisywania dokumentów, wprowadza nową funkcję na swojej platformie. Osoba zlecająca podpisanie dokumentów, może opłacić podpisy kwalifikowane drugiej stronie, umożliwiając jej tym samym złożenie podpisów kwalifikowanych zupełnie za darmo.

Osoba zlecająca dokumenty do podpisu przez platformę SIGNIUS Professional może teraz, dzięki nowej funkcji, zapłacić za podpisy kwalifikowane swoich podpisujących. Zlecający wybiera osobę, której kupuje dostęp do podpisów kwalifikowanych, a w kolejnym kroku wybiera pakiet, np. pięciu podpisów.

– Szybsze podpisanie umów przekłada się np. na zwiększenie i przyspieszenie konwersji sprzedaży. Ale to nie wszystko. Możliwość opłacenia złożenia podpisu kwalifikowanego przez drugą stronę jest niezwykle przydatna, a czasem niezbędna, w przypadku zawierania umów z klientem lub nowym pracownikiem – mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A.

Nowe możliwości

Wybranie nowej opcji na platformie SIGNIUS Professional przez osobę zlecającą złożenie podpisu kwalifikowanego, sprawi, że osoba zaproszona do podpisu nie poniesie żadnych kosztów za złożenie swojego podpisu na dokumencie. W koszcie pakietu zawarte jest także potwierdzenie tożsamości podpisującego, które odbywa się poprzez wideoweryfikację. Ten krok jest podstawą do wydania certyfikatu kwalifikowanego, który umożliwia natychmiastowe złożenie podpisu kwalifikowanego.

Oprócz szybszego zawierania transakcji i umów, a także skrócenia procesu formalnego do minimum, rozwiązanie daje jeszcze inne korzyści. Ogranicza konieczność druku i fizycznego wysyłania dokumentów oraz zapewnia dużą wygodę dla użytkowników. Co istotne, nie ma konieczności instalowania żadnej aplikacji, a cała czynność podpisywania odbywa się w trakcie jednego procesu na jednej platformie – SIGNIUS Professional.

Kolejna opcja

Opisywane rozwiązanie to kolejna funkcja dostępna na platformie SIGNIUS Professional. Od kilku miesięcy istnieje już możliwość pokrycia przez zlecającego kosztów podpisu zaawansowanego. Zlecający, ze swojego pakietu, może „udostępnić” podpisującym podpisy zaawansowane. Ponieważ w przypadku podpisu kwalifikowanego mamy do czynienia z imiennym certyfikatem kwalifikowanym, by umożliwić bezpłatne złożenie podpisu drugiej stronie (np. naszemu kontrahentowi lub pracownikowi), niezbędne jest wykupienie pakietu podpisów kwalifikowanych wraz z weryfikacją tożsamości dla konkretnej osoby. W tej opcji można nabyć każdy, dostępny na platformie, pakiet podpisów. Ważność pakietu wynosi od 1 godziny do dwóch lat – od złożenia pierwszego podpisu.

Rozwój platformy i nowe możliwości

W związku z dynamicznym rozwojem firma wprowadza nowe wersje językowe oraz rozbudowuje swój zespół. W ostatnich tygodniach na platformie wprowadzono dwa nowe języki (rosyjski i ukraiński), w których można dokonać wideoweryfikacji. Dzięki temu tożsamość można potwierdzać już w pięciu językach. To ważna informacja dla wielu polskich firm współpracujących z podmiotami za naszą wschodnią granicą i dla osób, dla których rosyjski bądź ukraiński jest językiem ojczystym. Z interfejsu samej platformy można korzystać już w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.