Branża:

produktywność

aplikacje

gastronomia

informatyka i programowanie

transport i komunikacja

Finansowanie:

własne

Model biznesowy:

abonament

Sensigraph

Czym jest Wasz projekt?

Sensigraph jest rozwiązaniem pozwalającym na automatyzacje pomiarów, gromadzenie i analizę danych. W jego skład wchodzą czujniki pozwalające na mierzenie wielkości fizycznych (np. temperatury, wilgotności, napięcia, drgań, ruchu). Autonomiczne czujniki bezprzewodowo przekazują informacje na serwer. Dane są gromadzone i dostępne bezpośrednio z poziomu portalu www i aplikacji mobilnej. Portal internetowy udostępnia raporty analizy danych. Rozwiązanie jest odpowiedzią na obecne w wielu dziedzinach przetwarzanie danych, od ich gromadzenia przez przechowywanie do analizy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Naszym celem jest dostarczenie klientowi kompleksowego narzędzia służącego pomiarom, zebraniu informacji z czujników oraz przeprowadzeniu złożonych analiz danych. Chcemy to osiągnąć oferując przystępny cenowo system autonomicznych czujników. Sensigraph to system informatyczny pozwalający na bezpieczne gromadzenie i indywidualną analizę danych klienta. Klient posiada pełną kontrolę nad swoimi danymi, a my podpowiadamy jak może je wykorzystać dzięki raportom analizy statystycznej, predykcji trendów oraz modelowaniu symulacyjnemu. Użytkownik może definiować automatyczne powiadomienia i alarmy.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Początkową ideą, której zawdzięczamy powstanie startup’u był pomiar temperatury i wilgotności wymagany przepisami sanitarnymi w branży gastronomicznej. Pomiar ten powinien odbywać się kilka razy dziennie w odpowiednich odstępach czasu, automatyzacja tego procesu wydawała się czymś naturalnym. Już podczas prac na projektem okazało się, że podobne zastosowanie dla sieci czujników różnego rodzaju znajdziemy w branży medycznej, automatyce przemysłowej, a nawet budownictwie. W tej chwili nasze rozwiązanie kierujemy tam gdzie istnieje potrzeba zebrania pomiarów i analizy danych.

Kto stoi za projektem?

Twórcami projektu są trzy osoby, których drogi skrzyżowały się na pograniczu elektroniki i teleinformatyki. Jako autorzy posiadamy kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu systemów teleinformatycznych czasu rzeczywistego oraz elektroniki specjalistycznej. Wciąż pełni pomysłów na lepsze jutro stawiamy sobie nowe cele, jednym z nich jest stworzenie Sensigraph.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

W chwili obecnej posiadamy działający prototyp systemu, który jest testowany. Jesteśmy bliscy wypuszczenia pierwszej partii czujników. Portal www podlega ciągłej rozbudowie. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi klientami celem wdrożenia u nich naszego systemu.

Jakie są plany rozwoju?

W niedługim czasie planujemy pierwsze komercyjne wdrożenie systemu. Jednym z naszych celów jest stworzenie otwartego API, które pozwoli na współpracę z czujnikami innych producentów jak również analizę w dowolny sposób zgromadzonych danych. Planujemy także stworzenie sklepu internetowego i sieci sprzedaży systemu.