TOMASZ WECZER: Pracujemy nad kawową kapsułą eteryczną i filiżanką z fusów (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

TOMASZ WECZER: Pracujemy nad kawową kapsułą eteryczną i filiżanką z fusów (podcast)

Udostępnij:

Tomasz Weczer to prezes zarządu Columbus Polska S.A. Spółki, która zajmuje się m.in. sprzedażą kawy, inwestuje we własną palarnię, ale tworzy też innowacyjne rozwiązania. Kapsuła eteryczna do degustacji kawy czy filiżanka po fusach to tylko kilka ciekawych projektów spółki.

Columbus Polska S.A. wywodzi się stricte z branży HoReCa – dziś skupia się jednak przede wszystkim na kawie. Spółka stworzyła projekt własnej kapsuły eterycznej do degustacji kawy, która pozwala zanurzyć się w tym napoju bez granic. Co więcej – planuje wykorzystać również fusy z kawy do tworzenia ekologicznych, wytrzymałych filiżanek.

– Kapsuła eteryczna to narzędzie, które pomoże zanurzyć się w pełni kawowego świata. Odcinając się w pełni od zewnętrznych bodźców, które mogłyby zaburzyć degustację. To niewielkie urządzenie, do którego mogą wejść dwie osoby naraz – mówi Tomasz Weczer.

Z Tomaszem rozmawiamy o zmianach na rynku kawy, wykorzystywaniu rozwiązań przemysłu 4.0 do jej produkcji oraz o finansowaniu zbieranym dzięki crowdfundingowej kampanii. Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast.

Posłuchaj również: