Tiltę tworzy były zespół zarządzający Finiata. Startup opracował rozwiązanie płatnicze dla klientów biznesowych i podążał za trendem „Kup teraz, zapłać później”. W tym momencie Tilta zmienia podejście: – Jesteśmy przekonani, że „Kup teraz, zapłać później” nie może być po prostu przeniesiona do świata biznesu – mówi dla financefwd.com współzałożyciel Tilta, Ingmar Stupp.
– Firma musi przejść kontrolę kredytową tylko raz, po czym może niezawodnie finansować powtarzające się zakupy – mówi drugi ze współzałożycieli, Jan Enno Einfeld. W zależności od branży i zdolności kredytowej ramy finansowania mogą sięgać sześciocyfrowych kwot.
Ta procedura byłaby szczególnie odpowiednia w przypadku zakupów cyklicznych. Tilta polega na produkcie white label, który można podłączyć za pośrednictwem interfejsu.
Fintech współpracuje już z partnerem bankowym, którego jeszcze nie wymienia.
Spółka skupia się na rynkach dla klientów biznesowych. Sprzedawca internetowy Kindsgut jest jednym z pierwszych dostawców, którzy współpracują z Tilta.
ffVC otwiera nowy fundusz
W tym miesiącu również ffVC poinformował o uruchomieniu nowego funduszu ukierunkowanego na spółki technologiczne w Europie Środkowej. Amerykańscy i polscy managerowie, we współpracy z JBIC IG Partners, japońską firmą doradztwa inwestycyjnego, pozyskali już większość docelowego kapitału od inwestorów.
Planowana kapitalizacja uruchomionej struktury wyniesie 60 mln euro. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje w spółki technologiczne specjalizujące się CleanTech, IndustrialTech i oprogramowaniu dla przedsiębiorstw. Geografia funduszu, zarządzanego z warszawskiego biura ff VC koncentruje się na wybranych krajach Europy Środkowej: w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Rumunii, na Słowacji i na Węgrzech.
Salv pozyskał 20 mln zł na walkę z przestępczością finansową w Polsce i CEE