Informatyka kwantowa rozwiązuje kompletnie inne problemy niż ta tradycyjna – Ram Dušić Hren (IBM Q)

Udostępnij:
Ram Dušić Hren, fizyk i ambasador IBM Q, opowiada o komputerach kwantowych, ich zastosowaniu oraz możliwościach na nowy rozwój.

Na początku maja w Gdańsku odbyła się 13. edycja konferencji Infoshare. W naszym studiu w strefie PKO Banku Polskiego przeprowadzaliśmy wywiady z twórcami innowacyjnych spółek technologicznych i przedstawicielami sceny startupowej.

W kolejnym materiale, który Wam dziś prezentujemy, Ram Dušić Hren, fizyk i ambasador firmy IBM Q, który zajmuje się rozwojem komputerów kwantowych, opowiada o ich zastosowaniu oraz możliwościach.

„Na tradycyjnym komputerze możemy tworzyć strony internetowe, obrazy, programy, w wolnym czasie pograć w gry komputerowe czy obejrzeć filmy. Jednak istnieją pewne problemy, których zwykłe komputery nie są w stanie rozwiązać – one najczęściej są związane z ciężkimi obliczeniami, które wykorzystuje się do tych bardziej skomplikowanych symulacji w fizyce czy chemii. Wtedy wówczas z pomocą przychodzą komputery kwantowe”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat komputerów kwantowych, zachęcamy do obejrzenia poniższego wywiadu.

 

Zobacz również pozostałe wywiady:

Po pierwsze - obsługa klienta - Michał Sadowski (Brand 24)
Crowdfunding udziałowy - Arkadiusz Regiec (Beesfund i Tokenbridge)
Branża fintech rośnie - Julia Krysztofiak-Szopa (Startup Poland)
W najbliższym czasie idziemy w kierunku badawczo-rozwojowym – Tomasz Trzciński (Comixify)
Jako imigrant masz świeże spojrzenie na rynek, na którym planujesz rozwinąć swój biznes – Maria Amelie (Startup Migrants)
Astrofotografia ma wymiar estetyczny i emocjonalny – Adam Jesionkiewicz (Ifinity)
Dla mnie wartość kodu jest tam, gdzie są prawdziwe problemy – Ola Kunysz (Tipser)