Jakub Domeracki: Kiedy Twój startup potrzebuje dyrektora finansowego? (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Jakub Domeracki: Kiedy Twój startup potrzebuje dyrektora finansowego? (podcast)

Udostępnij:

Każdy startup musi odpowiednio zarządzać swoimi finansami. Jednak pod tym sformułowaniem kryje się coś więcej niż tylko egzekucja należności. Pomocą startupom służom dyrektorzy finansowi, lecz nie każdą spółkę stać na profesjonalistę. Czy są jakiekolwiek alternatywy?

Jakub Domeracki to człowiek, który przez lata związany był ze światem funduszy VC. Pracował m.in. dla SpeedUp Venture Capital Group. Jednak od 5 lat tworzy własny startup – Value Finance, który pomaga firmom zarządzać ich finansami. Spółka edukuje inne przedsiębiorstwa, dlaczego pochylanie się nad finansami jest takie ważne i oferuje tzw. dyrektora finansowego na godziny.

– Sama idea zewnętrznego dyrektora finansowego jest bardzo popularna w Dolinie Krzemowej. Firmy, które rosną, są świadome tego, że potrzebują precyzyjnych danych, żeby podejmować skuteczne decyzje. To moment, w którym firmy zyskują dostęp do drogich kompetencji CFO w bardzo atrakcyjnych stawkach. Jakby spojrzeć na rynek dyrektorów finansowych, to oni pracują w firmach, w których są bardzo zajęci. To ludzie, którzy średnio zarabiają 25–45 tys. zł miesięcznie, a niektórzy zarabiają nawet i powyżej 60–70 tys. zł. Nie każdy startup na to stać – mówi Jakub Domeracki.

Z Jakubem Domerackim rozmawiamy o potrzebie posiadania dyrektora finansowego w firmie, o tym, jak wygląda zarządzanie budżetami w polskich agencjach, software house’ach i startupach, a także jak optymalizować własne finanse. Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast.

Posłuchaj również: