Zbigniew Doniec: Ograniczenie zanieczyszczenia to interwencja medyczna (podcast)

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Zbigniew Doniec: Ograniczenie zanieczyszczenia to interwencja medyczna (podcast)

Udostępnij:

W związku z ograniczoną podażą węgla rząd obniżył jego dopuszczalne normy jakości. To oznacza, że znów można palić bardzo szkodliwym dla naszych płuc i skóry miałem. Jaka będzie nasza kondycja wiosną 2023 roku? Ile więcej ataków astmy i zaostrzeń alergii będziemy obserwować w kolejnych miesiącach? Rozmawiamy z twórcami rozwiązania wspomagającego astmatyków, startupem FindAir.

– Ograniczenie zanieczyszczenia jest nie tylko ważne ze względu na środowisko i klimat. To również nic innego, jak interwencja medyczna – mówi mocno w MamStartup Podcast mój gość, profesor dr hab. nauk medycznych Zbigniew Doniec.

Profesor jest członkiem zespołu FindAir, startupu rozwijającego narzędzia wspomagające astmatyków, a jednocześnie Kierownikiem Kliniki Pneumonologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju i prezesem Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej

Główną funkcją aplikacji stworzonej przez krakowską spółkę FindAir jest wsparcie zdalnego leczenia astmatyków, ale umożliwia ona również codzienne monitorowanie stężenia w powietrzu zanieczyszczeń i alergenów.

Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast i dowiedz się, dlaczego drzewa w mieście uczulają nas bardziej niż te rosnące poza nim, jak nowe technologie pomagają łagodzić przebieg astmy, a także co możemy zrobić, aby zmiany klimatu nie spowodowały, że za dwadzieścia lat każdy z nas będzie alergikiem.

Posłuchaj również:


W nagraniu wykorzystałam dźwięki z następujących źródeł:
florianreichelt, https://freesound.org/people/florianreichelt/sounds/423450/, Licencja CC0 1.0
BOBtheROSS, https://freesound.org/people/BOBtheROSS/sounds/407839/, Licencja CC0 1.0