Maksymilian Kozarzewski: Hyperloop może błyskawicznie transportować produkty dla e-commerce (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Maksymilian Kozarzewski: Hyperloop może błyskawicznie transportować produkty dla e-commerce (podcast)

Udostępnij:

Maksymilian Kozarzewski to Forbes 25 under 25, który studiuje na Uniwersytecie w Edynburgu. Maks od początku swojego studenckiego życia zajmował się projektem Hyperloop Edinburgh. Obecnie jednak przykłada uwagę do… dekarbonizacji produkcji cementu i betonu.

Maksymilian Kozarzewski został uhonorowany w rankingu Forbes 25 under 25. Studiując na Uniwersytecie w Edynburgu, zajmował się projektem Hyperloop Edinburgh, zostając liderem zespołu. Hyperloop to projekt tzw. kolei próżniowej, która może poruszać się z prędkością nawet do 1000 km/h. Jednak jak wskazuje Maks – projekt ten z roku na rok staje się coraz trudniejszy.

– Wchodząc w ten projekt, byłem podekscytowanym pierwszorocznym studentem, któremu wydawało się, że Hyperloop to kwestia paru lat. W pewnym momencie pojawiają się wszystkie aspekty polityczne. Żeby poprowadzić nitkę Hyperloopa od miasta do miasta – musisz mieć zgodę na poprowadzenie prostej trasy, bo przy takiej prędkości nie może to być slalom. Ale nawet z uwagi na to, jak skomplikowane jest to od strony uzyskania pozwoleń, to jest to skomplikowany projekt – mówi Maksymilian Kozarzewski.

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast Maksymilian opowiada o Hyperloop, wkładzie SpaceX i Elona Muska w ten projekt, a także swoich obecnych planach.

Posłuchaj również: