#MaszNewsyMS [20-24.05]

Dodane:

Maroa Maria Czekańska

#MaszNewsyMS [20-24.05]

Udostępnij:

Sprawdź zbiór najciekawszych tematów ze świata startupów, które opublikowaliśmy między 20 a 24 maja 2024 roku.

Inwestycje

Przejęcia

  • SD Worx, europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, przejął polski startup TribePerk, oferujący zintegrowany pakiet rozwiązań HR w chmurze, w tym do obsługi listy płac, zadań kadrowych oraz rejestracji czasu pracy dla polskich MŚP.

Projekty

Fintech

  • Głodny fintechowych newsów z całego świata? Zobacz przegląd globalnych inwestycji. W Ameryce Łacińskiej doszło do rekordowej inwestycji – NG.CASH zyskał 12,5 mln dolarów. 

  • PKO BP: liczba rozmów klientów z voicebotami AI przekroczyła 40 mln. Wszystkie te rozmowy, na bankowych infoliniach i z Asystentem głosowym IKO, trwały 575 tys. godzin.

Wywiady

  • Na czym polega Behavior-Led Marketing w praktyce? Jak łączyć analitykę i kreatywność? Na te pytania odpowiada Kama Kotowska, jedna z prelegentek tegorocznego Infoshare.

Poradniki

  • Jak promować akcelerator i skutecznie rekrutować startupy? Aby w pełni rozpędzić swój startupowy program wsparcia, trzeba jeszcze powiadomić świat o jego działaniu. Jak się za to zabrać? Zobacz poradnik Przemysława Zielińskiego.

#MSpotlight

Wydarzenia, konkursy, nagrody

  • ULI Poland ogłasza konkurs PropTech Innovation Challenge CEE 2024. Jest to inicjatywa grupy Young Leaders, mająca na celu wsparcie innowatorów branży nieruchomości w sprostaniu rosnącym wymaganiom dotyczącym redukcji emisji dwutlenku węgla w budynkach.

  • Rusza III. edycja Mother and Child Startup Challenge: międzynarodowy konkurs Instytutu Matki i Dziecka. Zwycięzcy poprzednich edycji to m.in.: Clebre, Calmsie, TruScreen i Laserobaria2.0_S.

Nowości