Mikołaj Firlej: Etyka w AI i defensetech jest bardzo ważna (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Mikołaj Firlej: Etyka w AI i defensetech jest bardzo ważna (podcast)

Udostępnij:

Dr Mikołaj Firlej specjalizuje się w inwestycjach w spółki dual-use, AI i defensetech. I to właśnie o tym rozmawiamy w najnowszym odcinku MamStartup Podcast. Jakie szanse i zagrożenia stwarzają AI i defensetech? Jak powinniśmy myśleć o sztucznej inteligencji? I jak uregulowany jest ten rynek?

Dr Mikołaj Firlej to general partner w fundusz Expeditions Fund, który specjalizuje się w startupach dual-use, defensetech i AI. Dr Mikołaj Firlej wyjaśnia naszym słuchaczom, co tak naprawdę kryje się za sztuczną inteligencją i jak powinniśmy ją rozumieć.

– Mimo iż termin AI jest szeroko dyskutowany, to wciąż relatywnie słabo zrozumiany. Półżartem, półserio można powiedzieć, że jeśli coś pojawia się na prezentacjach Power Pointu, to jest to sztuczna inteligencja, a jeżeli jest napisane w języku Python, to jest to uczenie maszynowe. Myślę, że to dobrze oddaje nadużycia związane z terminem „sztuczna inteligencja”. AI w swej istocie oznacza próby stworzenia pewnej formy inteligencji podobnej do człowieka za pomocą metod programowania – mówi dr Mikołaj Firlej.

W najnowszym epizodzie MamStartup Podcast dowiesz się, jak działa sztuczna inteligencja, czym jest branża defensetech i jak wyglądają te rynki od strony regulacji. Sprawdź koniecznie.

Posłuchaj również: