Mirosław Trześniowski: Tworzymy nowe technologie georadarowe (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Mirosław Trześniowski: Tworzymy nowe technologie georadarowe (podcast)

Udostępnij:

Mirosław Trześniowski to CEO startupu WIDMO Spectral Technologies, który specjalizuje się w technologiach georadarowych. Te powszechnie wykorzystywane są przez branże budowlaną, górniczą, archeologiczną itd. Jednak przez lata w technologiach georadarowych panowała stagnacja. Jak zmieniły się na przestrzeni lat?

WIDMO Spectral Technologies to startup deeptechowy dostarczający rozwiązania z zakresu technologii georadarowych.

– Georadar to po prostu radar. Emitujemy fale elektromagnetyczne i rejestrujemy odbicie od różnych obiektów pod powierzchnią. Na tej podstawie nasz software generuje obraz 2D. Otrzymujemy informację, co pod powierzchnią się znajduję. Nasz radar różni się tym, że mamy falę ciągłą i modulowaną w szerokim zakresie częstotliwości. Daje nam to hiperspektralną informację o tym, co tam tak naprawdę jest. To pierwsze takie rozwiązanie na świecie – mówi Mirosław Trześniowski, CEO startupu WIDMO Spectral Technologies.

Z Mirosławem rozmawiamy o tym, jak działają technologie georadarowe, czemu trudno pozyskać finansowanie w branży deeptech i dlaczego georadary przez tak wiele lat doświadczały stagnacji. Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast.

Posłuchaj również: