TOP 10 inwestycji, które najbardziej Was zaciekawiły

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Decyzję o wybraniu najciekawszej inwestycji w polski startup pozostawiamy rozmówcom w wywiadach, które przeprowadzamy. Tworząc listę TOP 10 inwestycji, również zdaliśmy się na gust Czytelników i czynnikiem, który wzięliśmy pod uwagę była poczytnośc artykułów o dołączenia inwestora do danej spółki.

Poniżej znajdziecie TOP 10 inwestycji w polskie startupy, o których najchętniej czytaliście. Jest to zbiór wydarzeń mijającego roku – 2015. Wśród nich znajdziecie milionowe kwoty przeznaczone na rozwój aplikacji i narzędzi webowych.

1. Współtwórca iTaxi pozyskuje 3 mln zł na nowy startup. Chce, aby kalendarze i długopisy były wspomnieniem (Przeczytaj)

Z Booksy wystartował w Stanach Zjednoczonych, bo chciał stworzyć biznes o globalnym zasięgu. Dziś startup prowadzony przez Stefana Batorego dostępny jest w ponad 30 krajach. A ostatnio zdobył 3 mln zł wsparcia finansowego m.in. od Inovo. Twórca Booksy chce zrewolucjonizować branże beauty.

2. AIP Seed Capital sprzedaje udziały w Qpony. Zarobił na nich 900 tysięcy złotych (Przeczytaj)

Fundusz inwestycyjny działający w ramach Polski Przedsiębiorczej poinformował o wyjściu z inwestycji w poznański startup. AIP Seed Capital zainwestował w Qpony sto tysięcy złotych dwa lata temu. Dziś odsprzedał udziały nowemu inwestorowi za milion złotych.

3. Polski startup doceniony za oceanem. Base pozyskał 30 milionów dolarów (Przeczytaj)

Base, spółka z Krakowa, zamknęła właśnie trzecią rundę finansową. Znane fundusze z Doliny Krzemowej zainwestowały w innowacyjną platformę CRM 30 mln dol. Biorąc pod uwagę poprzednie transze, polski startup zgarnął dotychczas 50 milionów dolarów.

4. Inovo.vc na fali. Tym razem inwestuje w portal pracy przyszłości (Przeczytaj)

Kilka dni temu pisaliśmy o funduszu Inovo.vc, który zainwestował 1,4 miliona złotych w Brand24. Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnej inwestycji, tym razem w isivi.pl, który jest inteligentnym portalem pracy przyszłości. Twórcy serwisu wraz z funduszem chcą pomóc młodym w budowaniu ścieżki kariery.

5. UXPin pozyskał 5 mln dolarów. True Ventures i inni inwestują w polską spółkę (Przeczytaj)

Trójmiejski startup pozyskał kolejnego inwestora. W narzędzie pozwalające na efektywną współpracę osobom projektującym aplikacje mobilne i internetowe, pięć milionów dolarów zainwestowały amerykańskie fundusze z True Ventures na czele.

6. DaftCode przejmuje El Passion (Przeczytaj)

DaftCode, polski holding tworzący produkty cyfrowe, zakupił El Passion – firmę specjalizującą się w produkcji oprogramowania dla klientów zagranicznych, przy wycenie spółki na poziomie kilku milionów złotych. Dokładna kwota transakcji nie została ujawniona.

7. Kuźniar pozyskał kapitał od AIP Seed Capital. Dziennikarz startuje z nowym podróżniczym projektem (Przeczytaj)

Jarosław Kuźniar pozyskał kapitał na rozwój podróżniczego biznesu. W goforguide.com, startup dziennikarza, zainwestował AIP Seed Capital. Kwota zawartej transakcji nie została jednak ujawniona.

8. Chcieli zgrywalizować wszystko, nawet pozyskanie inwestora. Ten zainwestował w nich milion złotych (Przeczytaj)

Tomasz Swieboda, Prezes Zarządu funduszu Inovo, wpadł na pomysł zgrywalizowanej umowy inwestycyjnej. Zespołowi Gamfi, który specjalizuje się w grywalizacji, zaproponował, aby jej biznes plan był dowodem na to, że wszystko da się zgrywalizować. Nawet pozyskanie inwestora.

9. Lavito pozyskał 8 mln złotych. Jego twórcy zamierzają umawiać więcej wizyt do salonów urody (Przeczytaj)

Lavito istnieje na rynku niecałe dwa lata, a już współpracuje z dwoma tysiącami salonów urody, w których za pośrednictwem platformy co miesiąc rezerwuje wizyty 20 tysięcy osób. Teraz startup zdobył 8 mln zł i zamierza pozyskać jeszcze większą liczbę internautów.

10. Home.pl sprzedane za 640 milionów złotych (Przeczytaj)

Home.pl sprzedane United Internet, niemieckiej firmie hostingowej za 640 milionów złotych. Kwota transakcji przewyższyła nawet oczekiwania właścicieli spółki, której wartość szacowano na 500 mln złotych.