TOP 10 inwestycji, które najbardziej Was zaciekawiły

Dodane: 23.12.2015

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Decyzję o wybraniu najciekawszej inwestycji w polski startup pozostawiamy rozmówcom w wywiadach, które przeprowadzamy. Tworząc listę TOP 10 inwestycji, również zdaliśmy się na gust Czytelników i czynnikiem, który wzięliśmy pod uwagę była poczytnośc artykułów o dołączenia inwestora do danej spółki.

Poniżej znajdziecie TOP 10 inwestycji w polskie startupy, o których najchętniej czytaliście. Jest to zbiór wydarzeń mijającego roku – 2015. Wśród nich znajdziecie milionowe kwoty przeznaczone na rozwój aplikacji i narzędzi webowych.

1. Współtwórca iTaxi pozyskuje 3 mln zł na nowy startup. Chce, aby kalendarze i długopisy były wspomnieniem (Przeczytaj)

Z Booksy wystartował w Stanach Zjednoczonych, bo chciał stworzyć biznes o globalnym zasięgu. Dziś startup prowadzony przez Stefana Batorego dostępny jest w ponad 30 krajach. A ostatnio zdobył 3 mln zł wsparcia finansowego m.in. od Inovo. Twórca Booksy chce zrewolucjonizować branże beauty.

2. AIP Seed Capital sprzedaje udziały w Qpony. Zarobił na nich 900 tysięcy złotych (Przeczytaj)

Fundusz inwestycyjny działający w ramach Polski Przedsiębiorczej poinformował o wyjściu z inwestycji w poznański startup. AIP Seed Capital zainwestował w Qpony sto tysięcy złotych dwa lata temu. Dziś odsprzedał udziały nowemu inwestorowi za milion złotych.

3. Polski startup doceniony za oceanem. Base pozyskał 30 milionów dolarów (Przeczytaj)

Base, spółka z Krakowa, zamknęła właśnie trzecią rundę finansową. Znane fundusze z Doliny Krzemowej zainwestowały w innowacyjną platformę CRM 30 mln dol. Biorąc pod uwagę poprzednie transze, polski startup zgarnął dotychczas 50 milionów dolarów.

4. Inovo.vc na fali. Tym razem inwestuje w portal pracy przyszłości (Przeczytaj)

Kilka dni temu pisaliśmy o funduszu Inovo.vc, który zainwestował 1,4 miliona złotych w Brand24. Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnej inwestycji, tym razem w isivi.pl, który jest inteligentnym portalem pracy przyszłości. Twórcy serwisu wraz z funduszem chcą pomóc młodym w budowaniu ścieżki kariery.

5. UXPin pozyskał 5 mln dolarów. True Ventures i inni inwestują w polską spółkę (Przeczytaj)

Trójmiejski startup pozyskał kolejnego inwestora. W narzędzie pozwalające na efektywną współpracę osobom projektującym aplikacje mobilne i internetowe, pięć milionów dolarów zainwestowały amerykańskie fundusze z True Ventures na czele.

6. DaftCode przejmuje El Passion (Przeczytaj)

DaftCode, polski holding tworzący produkty cyfrowe, zakupił El Passion – firmę specjalizującą się w produkcji oprogramowania dla klientów zagranicznych, przy wycenie spółki na poziomie kilku milionów złotych. Dokładna kwota transakcji nie została ujawniona.

7. Kuźniar pozyskał kapitał od AIP Seed Capital. Dziennikarz startuje z nowym podróżniczym projektem (Przeczytaj)

Jarosław Kuźniar pozyskał kapitał na rozwój podróżniczego biznesu. W goforguide.com, startup dziennikarza, zainwestował AIP Seed Capital. Kwota zawartej transakcji nie została jednak ujawniona.

8. Chcieli zgrywalizować wszystko, nawet pozyskanie inwestora. Ten zainwestował w nich milion złotych (Przeczytaj)

Tomasz Swieboda, Prezes Zarządu funduszu Inovo, wpadł na pomysł zgrywalizowanej umowy inwestycyjnej. Zespołowi Gamfi, który specjalizuje się w grywalizacji, zaproponował, aby jej biznes plan był dowodem na to, że wszystko da się zgrywalizować. Nawet pozyskanie inwestora.

9. Lavito pozyskał 8 mln złotych. Jego twórcy zamierzają umawiać więcej wizyt do salonów urody (Przeczytaj)

Lavito istnieje na rynku niecałe dwa lata, a już współpracuje z dwoma tysiącami salonów urody, w których za pośrednictwem platformy co miesiąc rezerwuje wizyty 20 tysięcy osób. Teraz startup zdobył 8 mln zł i zamierza pozyskać jeszcze większą liczbę internautów.

10. Home.pl sprzedane za 640 milionów złotych (Przeczytaj)

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem