Wojciech Mróz: Każdy jest inicjatorem zmiany (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Wojciech Mróz: Każdy jest inicjatorem zmiany (podcast)

Udostępnij:

Wojciech Mróz to co-director Ashoka i propagator inwestowania w startupy impactowe. Razem z Wojciechem rozprawiamy się z mitami dot. organizacji pozytywnego wpływu m.in. z tym o ryzyku inwestowania w takie projekty.

Wojciech Mróz od dawna zachęca aniołów biznesu i fundusze VC do inwestowania w startupy pozytywnego wpływu (impactu). Jednocześnie wskazuje, że wiele takich projektów jest też zainteresowanych crowdfundingiem, więc inwestowanie w nie może być jeszcze łatwiejsze, nawet dla osób spoza świata biznesu.

– Jednym z mitów dot. startupów impactowych jest to, że są to bardziej ryzykowne projekty czy wymagają większego finansowania lub są zupełnie niszowe. Każde z tych stwierdzeń można obalić na pewnym poziomie. Można powiedzieć, że inwestujesz w projekt, który oprócz stopy zwrotu rozwiązuje jakiś problem środowiskowy czy społeczny. A obecne nastawienie klientów jest takie, że chętniej wybierają produkty czy usługi, które są sustainability. Co paradoksalnie powoduje, że w trudniejszych czasach te produkty są częściej wybierane – przekonuje Wojciech Mróz.

Z Wojciechem Mrozem rozmawiamy o startupach pozytywnego wpływu, rozprawiamy się z mitami i wskazujemy, dlaczego warto w nie inwestować. Sprawdź nasz najnowszy odcinek MamStartup Podcast.

Posłuchaj również: