Wirtualna rekrutacja i praca w metaverse. Rozmawiamy z Nescho Topalovem

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Nescho Topalov

Udostępnij:

Podczas tegorocznej edycji Infoshare rozmawialiśmy z Nescho Topalovem, CEO SpatialGO. Przedsiębiorca opowiedział nam o możliwościach, jakie przed firmami otwiera metaverse.

W trakcie rozmowy z nami Nescho Topalov wskazał kilka obszarów, w których metaverse może być wsparciem dla firm. Mowa między innymi o szkoleniach pracowników, zdalnej współpracy i robieniu prezentacji produktów. Ponadto metaverse można wykorzystać jako element kampanii employer brandingowej, co zrobiła firma Erbud.

A mianowicie Erbud przeniósł warszawskie targowisko i miejsce spotkań – Halę Koszyki – do wirtualnego świata, w którym gracze mogli ze sobą rywalizować, grając w „strzelankę”. W efekcie firma budowlana 4-krotnie zwiększyła liczbę zgłoszeń do programu stażowego i przyciągnęła do firmy młode osoby zainteresowane gamingiem.

Pieśń przyszłości

Nescho Topalov zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt – ochronę środowiska. Prowadzenie firmy wiąże się z częstymi podróżami służbowymi, a te przyczyniają się do emisji gazów cieplarnianych. Przechodząc w tryb zdalny i odbywając spotkania w metaverse, firmy będą mogły działać bardziej eko, a także zmniejszyć ślad węglowy.

Ponadto za pośrednictwem tej technologii będzie możliwe w przyszłości prowadzenie działań sprzedażowych, a także prowadzenie wspólnych prac nad obiektami 3D. Będzie możliwe np. obejrzenie samochodu nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz.

Posłuchaj wywiadu

  • W jakich jeszcze obszarach metaverse przyda się firmom?
  • Czy pandemia przyspieszyła rozwój tej technologii?
  • Oraz czy w przyszłości będziemy postrzegać metaverse tak samo jak fizyczny świat?

O tym opowiedział nam Nescho Topalov 👇

Masz ochotę na więcej?

Jeśli spodobał Ci się ten materiał, koniecznie zobacz pozostałe treści z cyklu, który zrealizowaliśmy wspólnie z PKO Bankiem Polskim i Infoshare. Linki do materiałów dostępne są poniżej: