#MaszNewsyMS [06-10.05.2024]

Dodane:

Maroa Maria Czekańska

#MaszNewsyMS [06-10.05.2024]

Udostępnij:

Sprawdź zbiór najciekawszych tematów ze świata startupów, które opublikowaliśmy między 6 a 10 maja 2024 roku.

Zobacz najciekawsze artykuły portalu MamStartup tego tygodnia! Dowiedz się, co w trawie piszczy i jakich tematów nie możesz przegapić.

 • Jeśli temat 4. rewolucji przemysłowej jest Ci bliski, koniecznie musisz przeczytać wywiad z prof. Henrikiem von Scheel, jednym z najbardziej cenionych biznesowych doradców, z którym rozmawiamy m.in. o rozmawiamy o 77 megatrendach przemysłu 4.0
Henrik von Scheel
 • Mamy coś dla startupów, które działają w obszarze sztucznej inteligencji, robotyzacji czy klimatu i ochrony środowiska! W przypadku rozwiązań z tych kategorii można startować do rundy uzupełniającej ORLEN Skylight accelerator. Nabór potrwa do 19 maja 2024 roku.

ORLEN Skylight accelerator

 • Fundacja Avalon uruchomiła w maju II edycję Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością. Z tego względu przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd siedmiu niezwykłych startupów, których rozwiązania pomagają kreować lepszą rzeczywistość dla OzN.

Baner artykułu o niepełnosprawności

 • Zerknij na tych, co w zielone grają, czyli analiza startupów z sektora GreenTech! W publikacji znajdziemy analizę 133 polskich spółek, które podzielono na dwie grupy: startupy działające na rzecz klimatu, czyli climatetech oraz te, które działają w obszarze porządkowania Ziemi, czyli cleantech.

GreenTech

Mirosław Oczkoś

 • Wywiad z Arkadiuszem Szczepankiem, liderem zespołu i CEO TCR App Mobility, to absolutny must-have. Odkryjesz w nim, jak dzięki aplikacji można uniknąć wypadków drogowych spowodowanych zmęczeniem bądź brakiem koncentracji.

Arkadiusz Szczepanek wywiad baner

W najnowszym odcinku podcastu MamStartup gościmy Martę Borkowską, CEO i Założycielkę Mangrove

 • Twoje myśli krążą na temat akceleracji? Dowiedz, jak możesz się do niej przygotować w 5 krokach. Koniecznie przeczytaj ten poradnik, jeśli chcesz zwiększyć Twoje szanse na udział w wybranym przez Ciebie akceleratorze.

Poradnik o akceleracji

 • Znamy zwycięzców EEC Startup Challenge 2024! Poznaj 5 niezwykłych startupów, które w trakcie XVI edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach opowiadały o swoim sposobie na poprawę świata.

ECC startup challenge

Baner Politechnika Krakowska

Venture Pulse Raport

 • Poznaj zwycięzców Master&Robots Award 2024, organizowanego przez Digital University – lidera edukacji cyfrowej w Polsce! Rozwiązania laureatów pomagają wyprzedzić demencję, dają wsparcie przedsiębiorcom oraz zazieleniają przemysł odzieżowy. 

Master&Robots konkurs

 • Koniecznie zerknij do wywiadu z Kamilem Tatolem, CEO spółki Flying Bisons, która znalazła się na 7. miejscu w raporcie Clutch. Odkryj drogę sukcesu, przebyte porażki i rady dla tych, którzy startują do inkubatorów.

Flying Bisons

Fundusze Europejskie

Regeneron ISEF

Abris Capital

Impactful Readers

 • Czas na nową grupę kapitałową worktech i proptech. Zerknij na Zonifero, zintegrowany system oraz aplikację mobilną wywodzącą się z optymalizacji zarządzania przestrzeniami pracy. 

Zonifero

 • Świeże wieści! Po rundzie fundraisingu i pozyskaniu blisko 15 milionów euro w 2023 roku, Contec poszerza swój skład. Stanowisko COO obejmuje Wojciecha Paruzela, który posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe. 

Contec