#MaszNewsyMS [03-07.06]

Dodane:

Maroa Maria Czekańska

#MaszNewsyMS [03-07.06]

Udostępnij:

Sprawdź zbiór najciekawszych tematów ze świata startupów, które opublikowaliśmy między 3 a 7 czerwca 2024 roku.

Inwestycje

  • Creandum pozyskało swój siódmy fundusz. Tym razem o wartości 500 mln euro na wsparcie europejskich startupów w fazie zalążkowej i na wczesnym etapie rozwoju. Zawiązanie funduszu odbyło się w ciągu 12 tygodni.

Przejęcia

  • Cyclomedia, spółka dostarczająca 360-stopniowe panoramy i dane 3D pozyskiwane z poziomu ulicy, wzbogacone o analizy wspierane przez AI, przejmuje Smart Factor, dostawcę usług inwentaryzacji pasa drogowego i przestrzeni miejskiej w Polsce.

Projekty

Fintech

  • Podczas Europejskiego Kongresu Przemysłu i Energetyki Industry in Transition dojdzie do podpisania listu intencyjnego pomiędzy firmami polskiego sektora stalowego. Efektem partnerstwa spółek państwowych i prywatnych ma być zwiększenie produkcji zbrojeniowej w Polsce.

Wywiady

  • Mati Staniszewski, cofounder i CEO ElevenLabs, w ekskluzywnym wywiadzie dla MamStartup opowiada o TYM dniu, a także o tym, jak zmieniła się praca w spółce. Zdradza, czym jest dla niego status jednorożca i jakie związki czuje z polskim ekosystemem startupów.

Poradniki

  • Kredyty są potrzebne firmom zazwyczaj w dwóch przypadkach – aby rozwijać biznes i inwestować lub po to, żeby „utrzymać się na powierzchni”. Bez względu na to, jaki jest powód, dla którego rozważasz uzyskanie finansowania, odpowiednio przygotuj się do złożenia wniosku kredytowego.

#MSpotlight

  • Od bezemisyjnych proszków do druku 3D, poprzez inteligentne systemy segregacji odpadów, aż po aplikacje zapobiegające marnowaniu żywności – te firmy dowodzą, że przyszłość może być zielona. Poznajcie pionierów ekoprzyszłości, którzy swoimi działaniami pokazują, jak można efektywnie łączyć troskę o środowisko z sukcesem biznesowym.

Wydarzenia, konkursy, nagrody

  • W siódmej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego w kategorii „Startup roku” triumfował modue. Finalistami w tej kategorii były także Orphinic Scientific oraz ReSpo.Vision.

Nowości

  • W serwisie Google Play dostępna jest już zaktualizowana wersja mobilnej aplikacji mBanku. Niektóre transakcje wykonywane smartfonem trzeba będzie autoryzować poprzez przyłożenie karty płatniczej do telefonu.

  • Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Gemini zostanie rozszerzona o większą liczbę języków i będzie dostępna w większej liczbie krajów, w tym w Polsce – aktywacja asystenta AI będzie możliwa w taki sam sposób, jak dotychczas uruchamiany był Asystent Google.

Czytaj także: