Czy pracownicy powinni obawiać się sztucznej inteligencji? Odpowiedzi poszukają prowadzący i goście Firmamentu

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Firmament – sztuczna inteligencja

Udostępnij:

Dziś o godz. 21.00 na antenie Radia 357 odbędzie się kolejne wydanie audycji programu pt. Firmament. Tym razem prowadzący i jego goście porozmawiają o sztucznej inteligencji. Czy pracownicy powinni się jej obawiać?

– Ponad połowa internautów uważa, że sztuczna inteligencja ma istotny wpływ na ich życie. A to dopiero początek. Prawdziwym przełomem będzie super sztuczna lub sztuczna super inteligencja stworzona przez tą obecną, i to bez naszego udziału. A co będzie, jeśli ta pierwsza dogada się z tą drugą i okaże się, że ludzie w tym scalonym układzie są już zbędni? – mówi Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments, odpowiedzialny za program Incredibles oraz prowadzący Firmament.

Dziś o godzinie 21.00 podczas audycji emitowanej na antenie Radia 357 gospodarz audycji porozmawia ze swoimi gośćmi właśnie o sztucznej inteligencji i jej wpływie na biznes.

W jej trakcie padną pytania dotyczące między innymi tego:

  • Czy sztuczna inteligencja wygryzie menedżerów?
  • Czy pracownicy mogą spać spokojnie ze świadomością, że za chwilę pojawi się ktoś, kto wszystko za nich zrobi i wymyśli?

Na powyższe pytania odpowiedzą:

  • Michał Brzezicki, współzałożyciel SentiOne,
  • Karol Gajewicz, szef Venture Studio w Żabka Polska,
  • Natalia Hatalska, założycielka instytutu badań nad przyszłością infuture. institute,
  • Jarosław Królewski, założyciel Synerise.

Zachęcamy również do odsłuchania fragmentów poprzednich audycji z cyklu oraz do przeczytania towarzyszącym im artykułom. Lista poniżej: